Це найбільша сума макрофінансової допомоги, яку будь-коли ЄС виділяв для якоїсь країни.
У Єврокомісії пояснили, що виплата другого траншу за цією програмою стала можливою після того, як Україна здійснила дванадцять політичних дій, узгоджених з ЄС.
Зокрема, це заходи щодо боротьби з корупцією та відмиванням грошей, в сфері управління державними фінансами, в банківському секторі, енергетиці, сферах охорони здоров’я та соціальної політики.
Україна також завершує роботу над новою угодою з Міжнародним валютним фондом.
Перший транш за четвертою програмою було надано в грудні 2018 року.
«Україна залишається на пріоритетному місці в європейському порядку денному. Ми продовжуємо надавати політичну, фінансову і технічну підтримку, особливо в цей кризовий час, щоб підтримати програму реформ України для побудови сталої економіки.», – сказав Валдіс Домбровскіс, віце-президент Єврокомісії.
Слід зазначити, що Євросоюз також вирішив надати Україні додаткові кредити в розмірі 1,2 млрд євро в якості допомоги в боротьбі з коронавірусом. Це рішення, запропоноване Єврокомісією 22 квітня, було остаточно схвалено 20 травня.
Комісія готова виплатити транш у розмірі 600 млн євро якнайшвидше, але тільки після того, як укладе Меморандум про взаєморозуміння з Україною.