Як повідомив представник України при ЄС Микола Точицький, необхідні критерії будуть узгоджені з Києвом в найближчі місяці. Поки що сторони ще не починали переговори з цього приводу.
Проте, посол згадав, що Київ і Брюссель уже укладали угоди на подібних умовах.
Зокрема, в список умов може увійти реалізація заходів у сфері публічного управління фінансами, боротьба з корупцією, реформи в сфері оподаткування, праці та соціального забезпечення, зміни умов ведення бізнесу, поліпшення ситуації на митниці тощо.
Точицький наголосив, що рішення Єврокомісії є тільки початком історії про нові транші, так як свою позицію ще має позначити Європейський Парламент, після чого Рада ЄС винесе остаточний вердикт.
«Паралельно будуть відбуватися переговори щодо підписання відповідного меморандуму між Україною та ЄС, який після підписання має бути ратифікований Верховною Радою України. Тобто, це тривалий процес», – підкреслив він.
При цьому Точицький зазначив, що макрофінансову допомогу ЄС виплачує тільки тим державам-партнерам, які успішно співпрацюють з Міжнародним валютним фондом.
Нагадаємо, Європейська Комісія схвалила програму надання «коронавірусних» кредитів 10 країнам-партнерам. Загальний обсяг програми складає 3 млрд євро, з яких 1,2 млрд євро планують виділити для України.