Керівництво ЄС досить давно працює над зміцненням фінансової та економічної автономії регіону, розширюючи географію використання євро. На думку брюссельських чиновників, залежність світових фінансових ринків від американської валюти є занадто високою: позбавлення доларової залежності зробить глобальну валютну систему більш стійкою і стабільною, а світову економіку – менш вразливою.
На думку Сімуса Мак Горейна, який очолює департамент боргового ринку JPMorgan Asset Management, протягом 2021 року американська валюта продовжить дешевшати, тоді як валюти, прив’язані до динаміки глобальної економіки, навпаки, зростуть у ціні.
На подальше зниження вартості долара ставлять також аналітики, опитані Bank of America, і експерти Goldman Sachs, які вважають, що «американець» протягом наступних 12 місяців залишатиметься під тиском таких чинників, як переоціненість долара, низькі ставки в США та швидке відновлення глобальної економіки.
Згідно з даними торгів, вдень 18 січня курс європейської валюти до долара впав до позначки 1,2067 EUR/USD. У парі з ієною «американець» подешевшав до 103,81 USD/JPY, тоді як курс фунта до валюти США впав до 1,3562 GBP/USD (-0,2%), а австралійський долар подешевшав до позначки 0,7686 AUD/USD (- 0,2%).
Індекс американської валюти в понеділок вдень досяг 90,91 пункту, піднявшись на 0,15%.
Раніше повідомлялося про те, що, на думку Сергія Ніколайчука, що представляє ICU, Україна може виграти від ослаблення американської валюти.