Так, згідно з даними, оприлюдненими Держстатом, після липневої дефляції на рівні 0,6% інфляція в Україні в річному вимірі залишилася в межах 2,4%: у липні минулого року дефляцію також було зафіксовано на рівні 0,6%.
При цьому за підсумками травня поточного року інфляція становила 1,7%, за підсумками квітня – 2,1%, а за підсумками березня – 2,3%.
У свіжому звіті Служби статистики також зазначається, що в липні цього року, як і за підсумками другого літнього місяця 2019-го, було зафіксовано базову дефляцію на рівні 0,1% після нульового показника в червні, травневої інфляції 0,1% і 0,4%-вої квітневої. Таким чином, базова інфляція в річному вимірі збереглася на рівні 3%.
Які ж товари і послуги подорожчали, а які подешевшали за підсумками минулого місяця?
Згідно з даними Держстату, падіння цін на продукти харчування і безалкогольні напої в липні 2020 року склало в середньому 1,4%. Так, яйця минулого місяця подешевшали на 15,1%, в той час як вартість овочів впала на 15,0%.
Невеликий ценопад було зафіксовано також в бакалійних (цукор, рис), молочних (сметана, молоко) і м’ясних відділах (свинина, сало). Тут продукти подешевшали на 1,1-0,4%.
При цьому ціни на фрукти, м’ясо птиці, хліб і безалкогольні напої спрямувалися вгору – підвищення вартості даних товарів склало 2,1-0,3%.
Що ж стосується тютюнових виробів і алкогольних напоїв, то тут зростання цін сягнуло 0,5%.
Непродовольчі товари, такі як одяг і взуття, в липні подешевшали на 4,8%: взуття стало доступнішим на 5,6%, а одяг – на 4,2%.
У той же час, за рахунок підвищення цін на паливо і мастила на 3,4%, вартість проїзду в Україні зросла на 1,2%: в автомобільному транспорті – на 1,8%, а в залізничному – на 2,4%.
Комуналка за підсумками минулого місяця також подорожчала – переважно через 7,5%-ве підвищення цін на газ. Тарифи на електроенергію, воду, газ і послуги ЖКГ зросли в середньому на 1,2%.
Нагадаємо, за словами заступника міністра економіки Тараса Качки, найближчим часом ціни на продукти в Україні значно не зміняться.