Новини Maanimo

У банківській системі частка NPL-кредитів не перевищує 50%

Якість кредитних портфелів покращилася в банках всіх категорій, крім банків з російським капіталом.

Банки з іноземним капіталом весь рік очищали свої активи, продаючи NPL-кредити і списуючи їх за рахунок резервів.

В іноземних банках (крім російських) частка NPL тепер становить не 23,1%, а 16%.

Держбанки (за винятком Приватбанку) зменшили частку NPL з 55% до 49%. Два державні банки реструктуризували кредитний портфель більш ніж на 30 млрд грн, і це також вплинуло позитивно на стан всієї системи.

Також на поліпшення якості активів вплинуло зростання нового роздрібного кредитування (на 30% г \ г). Частка непрацюючих кредитів в роздрібному сегменті за рік скоротилася на 11,9 п.п. до 34,1%.

Національна валюта зміцнилася, і це призвело до скорочення гривневого еквівалента валютних проблемних кредитів.

У Нацбанку стверджують, що до 2025 року планується скоротити обсяг непрацюючих кредитів до 10%.

«Сьогодні частка проблемних кредитів є все ще високою, проте не створює істотних ризиків для фінансового сектора, адже рівень їх покриття резервами перевищує 95%. Незважаючи на незначний прогрес, банки повинні і надалі позбуватися непрацюючих активів. Більшою мірою це стосується державних банків, на які припадає три чверті (разом з ПриватБанком) всіх проблемних кредитів. Ми сподіваємося, що після завершення формування наглядових рад в двох державних банках фінансові установи активізують роботу в цьому напрямку, а також будуть діяти відповідно до стратегій управління непрацюючими активами. Комплекс заходів дозволить нам зменшити рівень NPL в банках до 10%, як це передбачено Стратегією розвитку фінансового сектора до 2025 року », – зазначила в.о. голови НБУ Катерина Рожкова.

Нагадаємо, що заступник голови правління ПриватБанку Галина Пахачук заявила в грудні 2019 року, що виплати за токсичними кредитами ПриватБанку майже не здійснюються, хоча портфель таких позик становить близько 250 млрд грн.