Валерій Пацкан, голова відомства, стверджує, що як мінімум 5 млрд грн для цих цілей знайшлося.
Наприклад, в резервному фонді, який зберігає кошти «на чорний день», є 1,4 млрд грн, які ще не були розподілені. Однак для того, щоб їх виділити, потрібно розпорядження Кабміну, і Рахункова палата радить уряду поквапитися.
Не розподілені досі також 200 млн грн, які мали піти на стабілізаційні дотації для місцевих бюджетів. Ще 300 млн грн планували витратити на роботу Бюро фінансових розслідувань, але воно ще не було запущено, так що гроші лежать без діла.
Далі глава Рахункової палати перерахував ще кілька бюджетних програм, за якими можна скоротити витрати.
Видатки за бюджетною програмою «Статистичні спостереження» закладені в сумі 1,2 млрд грн, і Пацкан очікує, що їх направлять на встановлення повної об’єктивної картини про реальну кількість заражених коронавірусом в Україні.
Через те, що за два місяці держава заощадила на соціальних виплатах, є можливість витратити на маски і тести ще 1,1 млрд грн.
На реформу держуправління можна заощадити 600 млн грн, тому що фахівців з реформ виявилося менше, ніж повинно було бути. Так як агентство з управління держборгом вже запрацювало, то більше не потрібно витрачати 11 млн грн на його підготовку.
Додамо, що вже два роки держава не використовує програму фінансування торгових представництв за кордоном, і за рахунок цього медицина може отримати 25,6 млн грн. Крім того, є зайві гроші на заходи з підтримки лідерства в Україні – 13,5 млн грн.
«Це мінімум, який Рахунковій палаті вдалося знайти під час оперативного аналізу державного бюджету. Ми також вважаємо, що сьогодні кожен народний депутат повинен відповідально ставитися до ситуації і виступати за перенаправлення коштів субвенції соціально-економічного розвитку на першочергові потреби регіонів, зокрема, на придбання медичного обладнання для закладів охорони здоров’я. Адже це – здоров’я і збереження життя людей», – сказав Валерій Пацкан.