Особливо активними покупці були 10, 11 і 16 березня, коли через банківські каси в руки громадян перейшло 148, 114 і 106 млн доларів відповідно, хоча зазвичай в середньому обсяг денного попиту на валюту становить 64 млн доларів. Через це стрімко знизився курс гривні.
Однак 18-19 березня вперше з початку гострої фази коронавірусної кризи українці здали в каси банків більше валюти, ніж купили. Після цього обмінний курс на готівковому ринку, який в середині місяця іноді перевищував навіть 29 грн\дол, знизився приблизно на 1 гривню за курсом продажу.
Пізніше розрив в курсі на готівковому і міжбанківському ринках скоротився. За останніми даними, 19 березня на готівковому ринку українці купили лише 28,1 млн доларів, що є мінімумом за місяць. При цьому вони здали в каси 39,8 млн доларів.
Експерти відзначили, що в процесі валютної лібералізації фізособи отримали можливість купувати валюту в безготівковій формі, в тому числі – через банківські програми. Попит на безнал був найвищим 11 і 17 березня. Потім безготівковий ринок повернувся в той стан, в якому був на початку березня. Тоді сума продажу і покупки безготівкової валюти приблизно збігалася.
Нагадаємо, ПриватБанк повідомив, що з 18 березня операції з обміну валют будуть здійснюватися тільки в безготівковій формі через мобільний банк Privat24, веб-версію Приват24 і мережу терміналів самообслуговування.