Новини Maanimo

Зовнішня торгівля України у першому півріччі 2025 року: імпорт перевищує експорт

За перші шість місяців 2025 року обсяг експорту українських товарів склав $20,04 млрд, тоді як імпорт досяг $38,56 млрд. Порівняно з аналогічним періодом минулого року, обсяг експорту зменшився на 4,2%, а імпорт зріс на 15,6%, повідомляє регулятор з посиланням на дані Держстату.

Деталі:

В результаті зовнішньоторговельний баланс України за підсумками січня-червня 2025 року залишився негативним, із дефіцитом у розмірі $18,51 млрд. Коефіцієнт покриття імпорту експортом знизився до 0,52 проти 0,63 у минулому році.

Структура експорту України демонструє перевагу продуктів рослинного походження, на які припало $5,21 млрд, зокрема зернові поставки скоротилися на 24,2% і склали $3,99 млрд. Наступними за значенням були жири та олії тваринного або рослинного походження ($3,6 млрд), недорогоцінні метали та вироби з них ($2,27 млрд), готові харчові продукти ($1,9 млрд) і машини та електротехніка ($1,75 млрд).

Що стосується імпорту, то він формувався переважно за рахунок товарів з високою доданою вартістю: