На відміну від реєстру ДАБІ, новий будівельний реєстр знаходиться повністю в державній власності.
Вся інформація зберігається у національного провайдера хмарних сервісів і центрів обробки даних De Novo.
Кожному об’єкту буде присвоєно унікальний ідентифікатор, перш ніж цей об’єкт внесуть до реєстру. Це дозволить прив’язати до нього всі дозвільні документи, містобудівну та проектну документацію, відомості про учасників будівництва, фото тощо.
Передбачено обмін даними між різними електронними реєстрами, плануються автоматичні перевірки. Якщо об’єкт не відповідає певним критеріям, його не зареєструють. Є опція нанесення об’єктів на карту, відображення їх за типами.
Всі документи з самого початку будівництва і до введення в експлуатацію створюються і верифікуються за QR-кодом відразу в реєстрі.
На Публічному порталі можна буде дізнатися актуальну статистику про надані послуги, вона знаходиться у відкритому доступі і оновлюється в реальному часі. Забудовники можуть звертатися за онлайн-консультаціями і використовувати калькулятор для визначення класу наслідків будови.
Незабаром піде другий етап впровадження Єдиної системи. Українці отримають можливість отримувати автоматизовані послуги в сфері будівництва для об’єктів з незначним класом наслідків (СС1).
Нагадаємо, в кінці минулого року уряд запустив електронний кабінет забудовника.