“Після затвердження угоди Виконавчою радою МВФ, яка очікується найближчим часом, відкривається шлях до отримання Україною наступного траншу обсягом близько $900 млн”, – йдеться у заяві Шмигаля.
Засідання Ради директорів щодо затвердження перегляду планується у наступні місяць-півтора, повідомив заступник виконавчого директора України у МВФ Владислав Рашкован.
Місія МВФ працювала над переглядом з початку минулого тижня у Відні.
“Представники Фонду високо оцінили результати роботи України щодо виконання низки заходів та дотримання показників ефективності, а також відзначили стійкість української економіки та перспективи оновлення у 2023 році”, – заявив Шмигаль.
На сайті МВФ повідомляється, що Україна виконала всі кількісні критерії ефективності на кінець квітня та структурні маяки на кінець травня.
“Тим не менш, суттєві виклики продовжуються: бюджетний дефіцит залишається дуже високим, що викликає великі потреби у зовнішньому фінансуванні, яке забезпечується зовнішніми грантами та позиками на дуже пільговій основі“, – заявив керівник місії МВФ Гевін Грей.
Він наголосив, що Україна має збільшувати власні доходи та уникати нових заходів, які могли б зменшити податкові надходження.
“Послідовне впровадження структурних реформ, передбачених програмою, у тому числі у сфері роботи влади, боротьби з корупцією та управління державними інвестиціями, зміцнить інституції та закладе фундамент для сильного та сталого зростання”, – вважає представник МВФ.