За словами Данила Гетманцева, попередню редакцію закону «завернули», оскільки проект передбачав відстрочення введення касових апаратів для всіх без винятку ФОП. У нинішньому ж варіанті терміни введення РРО переносяться для всіх фізосіб-підприємців, крім тих, чия діяльність належить до «ризикової категорії». Йдеться про торгівлю секонд-хендом, ювелірними виробами та автозапчастинами, а також про продажі в інтернеті.
Всі згадані вище види діяльності, уточнює Гетманцев, фіскалізуються, як і планувалося раніше, з 1 січня 2021 року. А ось для інших ФОП введення РРО, згідно з документом, стане обов’язковим з початку 2022-го.
За словами Гетманцева, новий проект закону передбачає спрощення подання звітності для програмних РРО та суттєве пом’якшення відповідальності за порушення.
«Більшість українців підтримує фіскалізацію і наполягає на дотриманні свого права на чек», – підкреслив глава комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики.
Нагадаємо, раніше повідомлялося про те, що ініціатива стосовно відтермінування введення касових апаратів для ФОП спрямована на підтримку представників малого та середнього бізнесу в умовах прогресуючої пандемії COVID-19.