Для прикладу, щоб увійти в 1% найбагатших людей у Монако, потрібно володіти капіталом у розмірі 12,4 мільйона доларів. Ця країна є лідером у рейтингу.
До трійки лідерів також увійшли Швейцарія і Австрія, де поріг входу до клубу багатіїв складає 6,6 мільйона доларів та 5,5 мільйона доларів чистого капіталу відповідно.
У США перетнути цей поріг допоможе капітал у розмірі 5,1 мільйона доларів. У першу п’ятірку також входить Нова Зеландія з 5,2 мільйона доларів.
Нові дані свідчать про те, що пандемія та зростання вартості життя посилюють проблему розриву між бідними та багатими країнами. Зокрема, поріг входу до 1% найбагатших осіб у Монако більш ніж у 200 разів перевищує аналогічну позначку на Філіппінах, де цей показник становить лише 57 тисяч доларів.
За даними Світового банку, домогосподарства з низьким рівнем доходів на глобальному рівні відчувають тягар інфляції. Тому вони змушені збільшити частку видатків із бюджету на такі базові потреби, як їжа та житло.
Паралельно 500 найбагатших людей світу з початку 2023 року зафіксували зростання свого статку майже на 600 мільярдів доларів.
Хоча в 2022 році кількість надбагатих людей у світі скоротилася на 3,8% до приблизно 580 000 після різкого зростання попереднього року. 500 найбагатших людей світу цього року додали майже 600 мільярдів доларів до свого загального статку.
Країни Близького Сходу, включаючи Об’єднані Арабські Емірати та Саудівську Аравію, спостерігали зростання минулого року, оскільки ціни на енергоносії поновилися.