Як зазначають в Нацбанку, споживчу інфляцію минулого місяця стримувало уповільнення зростання цін на продовольство. Регулятор відзначає зниження темпів подорожчання рибних і молочних продуктів, борошняних виробів і безалкогольних напоїв.
Через ослаблення гривні в попередні місяці та відкладений попит в серпні до 0,2% р/р сповільнилося зниження цін на непродовольчі товари. Так, минулого місяця спостерігалося прискорення зростання вартості автомобілів, лікарських препаратів і медичних товарів. Також, згідно зі статистикою, в цей період поглибилося падіння цін на взуття і одяг, посуд і домашній текстиль. Електроніка та побутова техніка при цьому дешевшали помірними темпами.
Що ж стосується цін на послуги, то тут Держстат зафіксував незначне уповільнення темпів зростання вартості – до 8,2% р/р. В першу чергу, йдеться про кінотеатри, заклади громадського харчування і курси іноземних мов. Також сповільнилося зростання вартості медпослуг в Україні.
В НБУ також звертають увагу на суттєве зниження темпів зростання цін на сирі продукти, яке в серпні досягло 0,9% р/р. Як зазначають аналітики, цьому сприяли такі чинники, як надходження нового врожаю і нарощування імпорту окремих товарів.
Через інтенсивне користування автомобілями в умовах пандемії темпи здешевлення палива в Україні в серпні сповільнилися до 17,9% р/р. У той же час, адміністративно регульовані ціни минулого місяця зросли значніше, ніж очікувалося, – до 5,2% р/р.
Нагадаємо, раніше Держстат повідомляв про зростання цін у вітчизняній промисловості: в серпні ціни виробників промпродукції України піднялися на 2,3%.