Нафтові котирування стрімко падають на тлі посилення карантинних обмежень в низці китайських провінцій. Так, вдень в понеділок нафта марки Brent подешевшала до $68,92 за барель (-2,52%), тоді як WTI торгується на рівні $66,39: вартість техаської сировини опустилася на 2,77%.
Влада Китаю відреагувала на нові спалахи коронавірусу введенням обмежень в окремих містах країни. На думку інвесторів, подібні заходи можуть негативно позначитися на попиті в КНР, яка, як відомо, є другим найбільшим споживачем сировини в світі.
Також зниженню нафтових котирувань сприяє зміцнення американської валюти, яка отримала підтримку після публікації свіжої статистики від Мінпраці США. Згідно з офіційними даними, число робочих місць в економіці Штатів минулого місяця збільшилася на 943 000, тоді як рівень безробіття в Америці в липні впав до 5,4% (з червневих 5,9%).
Варто також зазначити, що, за даними Baker Hughes, минулого тижня число активних нафтових бурів в США і Канаді збільшилося до 387 і 95 установок відповідно. Незважаючи на те, що бурова активність відновлюється, експерти вважають, що на стрибок видобутку у відповідь на подорожчання марки WTI слід очікувати не лише з другого півріччя 2022-го.
Нагадаємо, раніше повідомлялося про те, що ОАЕ і ОПЕК+ досягли домовленостей, погодивши базовий видобуток для Еміратів на рівні 3,65 млн б/д замість нинішніх 3,17 млн б/д.