Новини Maanimo

На обслуговування держборгу в I кварталі йшла кожна сьома гривня доходів – Рахункова палата

За словами голови Рахункової палати Валерія Пацкана, витрати держбюджету на погашення і обслуговування боргових і гарантованих державою зобов’язань в січні-березні поточного року склали 38% всіх бюджетних витрат. Так, зазначають у Рахунковій палаті, в порівнянні з I кварталом 2020 року, обслуговування держборгу «подорожчало» на 56%: витрати зросли до 147 млрд гривень.

«Тільки на обслуговування державного боргу в звітному періоді направлено кожну сьому гривню доходів державного бюджету», – заявив Валерій Пацкан.

При цьому, додав глава Рахункової палати, на тлі ревальвації гривні загальний обсяг держборгу в I кварталі 2 021-го скоротився до 2 трлн 514 млрд гривень (-38 млрд гривень). Також, за словами Валерія Пацкана, в січні-березні було зафіксовано перевиконання плану щодо прибутків на 4,7% або 9,9 млрд грн.

Що ж стосується надходження до загального фонду, то, зазначають у Рахунковій палаті, в I кварталі на тлі відсутності коштів від МВФ і розміщення облігацій зовнішніх державних позик, а також з причини недостатніх надходжень від приватизації, відставання від плану склало 35 млрд гривень.

«При цьому витрати в першому кварталі не проведені на 22,7 млрд гривень (або 8,2% від плану)», – додав Валерій Пацкан.

Нагадаємо, раніше повідомлялося про те, що, за даними ОП, завдяки великій і малій приватизації, запланованій на поточний рік, Україна може розраховувати на більш масштабні інвестиції і доходи, ніж ті, які були отримані від продажу держоб’єктів в 2020-му.