Реальний ВВП України в січні-березні також виявився слабшим за прогнозований.
Експерти чекали, що ВВП буде балансувати на нульовій позначці, але показник все ж скотився нижче нуля до -1,5% у річному вимірі.
Відновлення економіки України в 2020-2021 роках буде стриманим через ослаблення експорту і скорочення потоку грошових переказів.
«В результаті, швидше за все, падіння ВВП в річному вимірі збережеться до першого кварталу 2021 року, тоді як відновлення почнеться тільки після сплеску в другому кварталі 2021 року», – вважають в BofA.
У доларовому вираженні ВВП в 2020 році скоротиться з 155 млрд до 146 млрд доларів, проте в 2021 році зросте до 172 млрд доларів.
Прогноз середньорічної інфляції в цьому році покращено з 4,8% до 2,8% через слабкий споживчий попит, а в наступному році очікується прискорення інфляції до 4,5%.
Облікова ставка НБУ може бути знижена до кінця року ще на 200 базисних пунктів до 6%.
Криза може позитивно вплинути на платіжний баланс України, тому аналітики скоротили прогноз дефіциту рахунку поточних операцій до 1 млрд доларів, або 0,7% ВВП, цього року.
Суттєвого падіння імпорту, особливо в сфері послуг, має бути достатньо для компенсації просідання експорту.
Зокрема, різке падіння в’їзного туризму в цьому році, ймовірно, допоможе компенсувати можливе скорочення падіння потоку грошових переказів. Крім того, Україна явно отримає вигоди від набагато більш низьких цін на енергоносії.
У 2021 році дефіцит поточного рахунку, ймовірно, збільшиться до 2,5 млрд доларів, або 1,4% ВВП, так як імпорт почне відновлюватися, а енергоносії – дорожчати.
Курс гривні до кінця цього року орієнтовно складе близько 26 грн/$, а до кінця наступного – 25 грн/$.
Міжнародні резерви зростуть відповідно до $27,8 млрд і $28,2 млрд.
Аналітики BofA також прокоментували дохідність за українськими облігаціями. Співвідношення ризику і вигоди для валютних паперів краще, в тому числі завдяки їх більш високій ліквідності. ВВП-варранти України, як і раніше, цікавлять інвесторів, тим більше, що в наступному році зростання ВВП може спровокувати зростання вартості до 120% від номіналу. Зараз варранти оцінюються тільки в 85% від номіналу.
«Україна має найбільший потенціал для зростання серед прикордонних ринків EEMEA, беручи до уваги угоду з МВФ», – наголошується в звіті.