Недоінвестування, що спостерігалося минулого року, могло б спровокувати середньостроковий перекіс ринкового балансу в бік дефіциту, зазначають в Bloomberg, якби не ОПЕК і США з їхніми можливостями щодо збільшення видобутку сировини, передає ProFinance.
На думку аналітиків агентства, в найближчому майбутньому навряд чи варто очікувати на різкий зліт попиту на енергоносії. Так, вільні потужності ОПЕК з видобутку становлять 9,5 млн б/д, тоді як подальше зростання цін напевно спровокує збільшення видобутку в Штатах. Також, зазначають в Bloomberg, в разі укладення нової ядерної угоди з США Іран може наростити видобуток на 1,5 млн б/д.
Згідно з прогнозами аналітиків, опитаних агентством, середня вартість Brent в квітні-червні складе $65, тоді як за підсумками 2021 року – $64 за барель.
Варто зазначити, що вранці в понеділок вартість ф’ючерсів на Brent ледь перевищує $65,2, тоді як ціна WTI впала до $61,98 за барель. Сьогоднішнє зниження цін спровоковане зростанням кількості хворих на COVID-19 в Індії і Японії.
Нагадаємо, раніше повідомлялося про те, що, на думку експертів Wood Mackenzie, менш ніж через 10 років середня ціна бареля нафти може впасти до $40: такий сценарій можливий у випадку різкого зниження споживання сировини на тлі боротьби урядів з глобальним потеплінням за рахунок електрифікації промисловості та транспорту.