Експерти Світового банку попереджають про те, що за відсутності прогресу в боротьбі з COVID-19 або в разі загострення епідеміологічної ситуації в світі кількість людей, що живуть в умовах крайньої бідності, може різко зрости.
Так, якщо відповідно до ранніх підрахунків Світового банку, злидні в умовах коронакризи загрожувала 60 мільйонам жителів планети, то, згідно з новими оцінками експертів, цей показник може підскочити до 70-100 млн.
Варто зазначити, що крайнє зубожіння на сьогоднішній день визначається як дохід розміром менше $1,90 в день.
Зі свого боку, Світовий банк зобов’язався виділити до червня 2021 року ста країнам суму в розмірі $160 млрд і закликав кредиторів скоротити обсяг боргу бідних країн, не обмежуючись відстрочкою платежів по кредитах, запропонованою на початку поточного року.
За словами Девіда Малпасса, рецесія, спричинена пандемією COVID-19, для найбільш бідних країн світу перетворюється на депресію.
Нинішня ситуація, зазначають у Світовому банку, набагато гірше, ніж боргова криза 1980-х років або фінансовий крах-2008.
Нагадаємо, раніше директор-розпорядник МВФ Крісталіна Георгієва заявила, що економічні наслідки коронакризи як мінімум до 2021 року негативно впливатимуть на світову економіку, що стане найгіршим потрясінням з часів Великої депресії.