Обсяг тіньового ринку пального за цей період міг скласти до 4,6 млн тонн.
Рахункова палата проінструктувала Державну фіскальну службу на тему того, як поліпшити адміністрування даного податку. У Податковий кодекс вже внесені відповідні правки.
Також Пацкан нагадав, що за підсумками торішнього аудиту виявилося, що в 2018 році бюджет втратив надходження від акцизу на тютюн і тютюнові вироби на суму близько 2 млрд грн, а в цілому за 2017-2019 рр. втрати склали приблизно 20 млрд грн.
На думку фахівців Рахункової палати, змінити ситуацію може автоматизована система контролю обороту підакцизних товарів «Електронна акцизна марка».
Валерій Пацкан додав, що тіньова економіка існує навіть в розвинених країнах, але її масштаби не є настільки великими, як в Україні. Обсяг тіньового ринку в інших державах становить приблизно 5-15% ВВП.
За оцінками експертів, в Німеччині цей показник дорівнює 14%, у Франції – 15%, а в Швейцарії – 8%.
Нагадаємо, Державна податкова служба в січні 2020 року здійснила 501 перевірку суб’єктів господарювання, які виплачують зарплату фізособам. При цьому податківці виявили 262 порушення податкового законодавства, тобто більше половини підприємств порушували закон.