Навіть те, що уряд вніс в четвертому кварталі зміни до бюджету-2019, зменшивши план по доходах на 20,1 млрд грн, не виправило становище.
Дохідну частину бюджету вдалося наповнити насамперед за рахунок податків, сплачених наперед. У грудні обсяг переплати податків зріс на 9,4 млрд грн.
Проте, значні проблеми були з наповненням бюджету за статтею «прямі іноземні інвестиції». У Рахунковій палаті з’ясували, що обсяг ПІІ мав скласти 4 – 4,5 млрд доларів, проте за фактом склав 2,5 млрд грн, хоча і виріс в порівнянні з 2018 роком на 100 млн доларів.
Бюджет Пенсійного фонду, на думку Пацкана, вимагає термінових заходів з відновлення балансу. Так як уряд стверджує, що середній розмір пенсії за рік виріс на 16,5%, то, відповідно, зросло навантаження на Пенсійний фонд. У 2019 витрати ПФУ становили близько 17% всіх витрат держбюджету, тобто приблизно 182 млрд грн.
Крім того, загальний обсяг коштів, позичених у Держказначейства на покриття тимчасових касових розривів Пенсійного фонду, в порівнянні з 2018 роком збільшився на 32,6%.
Пацкан також підкреслив затвердження Кабміну про те, що дефіцит бюджету вдалося утримати в запланованих рамках, і пояснив, за рахунок чого уряд досяг таких результатів. За словами голови Рахункової палати, для цього довелося скоротити виплати за плановими витратами і надати менше кредитів. Дефіцит хоч і не перевищив норму, але все ж був найбільшим за останні 5 років і склав 78 млрд грн.
Нагадаємо, раніше Рахункова палата коментувала той факт, що в січні 2020 року в бюджет не надійшло 13,8 млрд грн, або 24,5% від планового показника.