Так, заплановано введення деривативних контрактів, депозитних сертифікатів банків і випуск більш захищених корпоративних облігацій за новою процедурою. Крім того, законопроект передбачає введення загальних правил випуску похідних цінних паперів.
Закон регулює відносини, що виникають при емісії, обігу, викуп цінних паперів і виконання зобов’язань за ними, укладенні та виконанні деривативних контрактів, заміні сторін деривативних контрактів і здійсненні операцій з фінансовими інструментами на ринках капіталу, а також відносини, що виникають при здійсненні професійної діяльності на ринках капіталу і організованих товарних ринках.
Законопроект імплементує обов’язкові в ЄС вимоги актів MiFID II, MIFIR, EMIR.
Проект закону також передбачає впровадження диференційованого підходу до ліцензування фінансових посередників, відповідно до якого менша відповідальність передбачає менші вимоги.
Намічено також запровадити диференційований підхід до інвесторів (з поділом їх на кваліфікованих і некваліфікованих), ввести звітність по деривативних контрактів.
Дія закону не поширюється на діяльність оператора ринку електричної енергії, оператора системи передачі, оператора газотранспортної системи і на відносини, пов’язані з функціонуванням ринку електричної енергії, ринку газу і сфери теплопостачання.
Україна взяла на себе зобов’язання прийняти цей закон до кінця червня в рамках меморандуму з Міжнародним валютним фондом.
Нагадаємо, МВФ ухвалить рішення щодо наступного траншу для України у вересні, після того, як оцінить виконання програми Stand-By.