За словами глави Міністерства фінансів, в Україні вже діє пільговий режим для малого бізнесу – йдеться про систему спрощеного оподаткування. Плюс розглядається можливість введення податку на виведений капітал замість податку на прибуток підприємств і підраховуються втрати, які можуть виникнути в даному випадку.
При цьому, додає Сергій Марченко, набагато важливіше створити умови для стабільності податкової системи, ніж робити радикальні кроки з метою «стимулювання дисбалансів в держфінансах».
«Якщо ввести пільги для певних секторів на 100 млрд гривень, у когось іншого ці 100 млрд гривень доведеться забрати», – зазначає міністр, додаючи, що чарівної палички, яка б дозволила «і пільги бізнесу дати, і соціальну складову зберегти, і пенсії підвищити» не існує.
Глава Мінфіну також нагадує, що в Україні було прийнято закон про підтримку креативної індустрії в умовах кризи, в результаті чого втрати для бюджету будуть мінімальними.
«Для інших галузей ми не готові йти на подібні кроки», – зазначає Марченко. За його словами, якщо кожен сектор економіки наполягатиме на тому, що він є найбільш пріоритетним, і вимагати пільг, це «відкриє скриньку Пандори».
«Правила гри для всіх мають бути однакові», – резюмував міністр.
Нагадаємо, раніше стало відомо про те, що Міністерство фінансів представило концепцію впровадження особливих умов оподаткування податком на прибуток підприємств, а також опублікувало відповідний законопроект. Це допоможе згладити можливі незручності після запуску податку на виведений капітал.