$2,7 млрд від МВФ, отримані Україною напередодні Дня незалежності, будуть спрямовані не на збільшення соцвиплат, а на посилення спроможності Мінфіну сплачувати борги і підвищення здатності Нацбанку утримувати курс від серйозних коливань. Про це під час круглого столу на Finclub заявили представники українських банків.
За словами голови наглядової ради «Альфа-Банку» Романа Шпека, уряд має хронічні проблеми з дефіцитом бюджету, який виник внаслідок «неякісного планування і невиконання дохідних статей бюджету».
Експерт нагадав, що уряд розраховує на пролонгацію програми співпраці з МВФ на 6 місяців з метою отримання другого і третього траншів. Тому, констатує Роман Шпек, простору для помилок, які можуть призвести до макроекономічних дисбалансів, не буде.
Банкіри-учасники круглого столу вважають, що $2,7 млрд від Фонду будуть спрямовані на посилення здатності Мінфіну сплачувати борги і підвищення здатності НБУ утримувати курс від серйозних коливань.
Олександр Старцев з «Піреус Банку» зазначає, що найбільш точно оцінити запас міцності, яким володіє НБУ, допоможуть золотовалютні запаси.
«І цього достатньо, щоб згладжувати курс в 2021 році», – зазначив експерт.
Роман Шпек, в свою чергу, додав, що, завдяки коштам від МВФ, в України буде достатньо коштів, щоб уникнути зменшення обсягу ЗВР і здійснити обслуговування і обов’язкові виплати в 2022 році.
Напомню, що раніше повідомлялося про те, що президент США Джо Байден підписав меморандум про виділення українській стороні допомоги в розмірі $60 млн за рахунок коштів Міноборони.