Він зазначив, що так звана трансмісія, тобто реакція ставок по депозитах і кредитах на облікову ставку НБУ, все ж потроху відбувається.
Також Сологуб нагадав про те, що в Україні високий рівень дефолтів по кредитах населення. Він пояснив, що якщо людина платить сумлінно 30% за споживчими кредитами, то це тільки тому, що 10 або 20 осіб із сотні не платять. І ризик, спровокований тими клієнтами, закладається в процентну ставку по кредиту.
Заступник голови НБУ підкреслив, що питання високих ставок пов’язане не тільки з ціною ресурсу, тобто депозитних ставок, а і з ризиками.
За його словами, майже всі найбільші банки країни вже опустили депозитні ставки нижче 10%, а ставки по кредитах продовжують поступово знижуватися.
Нагадаємо, раніше Правління НБУ вирішило залишити облікову ставку на рівні 6% річних. З одного боку, це допоможе стримати ціни в умовах відновлення економіки в 2021-2022 році, з іншого боку – дозволить залишити достатньо простору для подальшого зниження вартості кредитів для населення.