Ситуація з гривневими кредитами для підприємств трохи краще, але теж погіршується.
Серед гривневих кредитів фізосіб 12% можуть стати непрацюючими. Роздрібний кредитний портфель зазвичай різко реагує на кризи, і найсильніше страждають банки, в яких переважають портфелі незабезпечених кредитів, виданих фізичним особам.
Збитки стануть явними протягом декількох кварталів. Якщо банки забаряться з оцінкою втрат і формуванням резервів, то можуть зіткнутися зі стрімким падінням рівня капіталу і прибутковості після того, як НБУ проведе аналіз якості активів.
Проте, хоча роздрібне кредитування за останні 3 роки зросло, домогосподарства увійшли в кризу з помірним борговим навантаженням. І все ж втрата робочих місць і зменшення доходів ускладнять обслуговування кредитів багатьом позичальникам.
Прибутковість підприємств вище, ніж при попередніх кризах – рентабельність по EBITDA за 3 квартали 2019 року досягла приблизно 11%, а покриття відсотків операційним прибутком (ICR) було на рекордно високому рівні – 5.8х. Боргове навантаження при цьому падало.
За оцінкою НБУ, найбільше до дефолтів схильні підприємства металургійної та машинобудівної галузей, також банкрутства очікуються в сфері торговельної нерухомості і торгівлі непродовольчими товарами.
У готельному бізнесі ризики дефолтів відсутні, так як основна сума боргів накопичена на балансі декількох боржників, здатних подолати труднощі.