За словами експерта, вклавши левову частку коштів в «довгі» акції з терміном погашення в 2025-2027 роках, нерезиденти зіткнулися з відсутністю попиту на такі облігації. Але сьогодні кон’юнктура ринку не дозволяє більш активно виводити гроші з України.
До того ж, додає Тарас Козак, нерезидентам нецікаво продавати облігації на $100 тисяч.
«Вони торгують десятками мільйонів, а такі обсяги можуть купити тільки українські банки», – пояснює експерт, додаючи, що фінустанови не цікавляться «довгими» паперами через відсутність «довгих пасивних грошей».
Таким чином, нерезиденти продають в основному короткі ОВДП, повільно, але стабільно виводячи гроші з України.
За словами президента ІГ «Універ», пропозиція ОВДП на сьогоднішній день значно перевищує попит, ціна паперів на вторинному ринку падає, а прибутковість – зростає. І чим активніше інвестори продають облігації, тим швидше знижується вартість паперів на вторинному ринку.
Тарас Козак зазначає, що для власників ОВДП вкрай важливим є питання девальвації, адже нерезиденти здійснюють всі розрахунки в доларах.
«Якщо президент, міністр економіки, міністр фінансів заявляють, що потрібно збільшити інфляцію, що потрібна девальвація – який сенс тоді купувати ОВДП?», – зазначає експерт, додаючи, що в такому випадку краще купити долари.
Нагадаємо, раніше міністр фінансів Сергій Марченко заявив про те, що зацікавити людей у використанні довгострокових фінансових інструментів можна, сформувавши довіру до них. «Думаю, в майбутньому ми зможемо активно залучати гроші громадян в держоблігації. Це буде вигідно і громадянам, і державі», – підкреслив міністр.