Так, згідно з даними, опублікованими СОТ, в квітні-червні поточного року пандемія COVID-19 опустила стрілку барометра світової торгівлі до рівня 84,5 пункту. Подібного торгового колапсу не спостерігалося з часів фінансової кризи 2008-2009 років.
При цьому падіння показника світової торгівлі в лютому склало 7,9 пункту (з 95,5 до 87,6), в той час як в 2019 році індикатор перебував на рівні 104,1 пункту.
Варто зазначити, що барометр торгівлі товарами СОТ функціонує в режимі реального часу, і коли його стрілка знаходиться на позначці «100», йдеться про зростання міжнародної торгівлі відповідно до середньострокових тенденцій. Якщо стрілка знаходиться вище «100», то це означає зростання вище тенденції, якщо ж нижче «100» – відповідно, мається на увазі спад.
Згідно з даними СОТ, найбільше під час карантину, введеного в умовах пандемії COVID-19, постраждали світові автовиробники – тут індекс сягнув позначки «71,8». Також криза загнала у депресію такі сфери, як вантажні авіаперевезення (76,5) та контейнерні перевезення (86,9).
Що ж стосується сфери експортних замовлень, яка також пережила історичне падіння (індекс 88,4), то тут вже спостерігаються деякі ознаки стабілізації.
У той же час, індексам електронних компонентів (92,8) і с/г сировини (92,5), за словами фахівців СОТ, вдалося «вистояти»: тут зафіксовано лише невелике зниження.
При цьому, за словами аналітиків Організації, точні оцінки падіння світової торгівлі з’являться наприкінці 2020 року: експерти очікують на офіційні дані стосовно обсягів торгівлі в II кварталі.
Нагадаємо, раніше Всесвітня торгова організація повідомила про те, що обсяг світової торгівлі в першому кварталі в річному вимірі скоротився на 3%, а в другому, швидше за все, знизиться на 18,5%.