За словами експерта, малий обсяг державних запозичень на внутрішньому ринку свідчить про те, що ризики ліквідності державних фінансів як і раніше актуальні.
«На черговому аукціоні з розміщення державних цінних паперів Міністерством фінансів було залучено 4450 млн гривень в нацвалюті, €238 млн і $63 млн. Таким чином, з початку місяця гривневі запозичення держави зросли до 5,9 млрд гривень», – констатує Богдан Данилишин.
За словами голови Ради НБУ, цієї суми недостатньо навіть для здійснення виплат за гривневими ОВДП з терміном погашення в травні.
Данилишин нагадує, що з початку травня загальний обсяг ОВДП в обігу скоротився на 13,8 млрд гривень. Сталося це, за словами експерта, головним чином за рахунок зменшення ОВДП-портфеля українських банків.
Глава Ради Нацбанку зазначає, що підтримка ліквідності на рахунках Уряду в поточному місяці повинна бути забезпечена за рахунок надходження податку на прибуток підприємств за результатами I кварталу.
При цьому, додає він, для забезпечення сталого фінансування держбюджету через внутрішній ринок запозичень для фінансування видаткової частини бюджету, в тому числі рефінансування поточної заборгованості держави, Уряд та НБУ повинні вжити «невідкладних заходів».
Нагадаємо, раніше повідомлялося про те, що ОВДП-портфель банків з початку травня знизився на 13,5 млрд грн (-2,6%), до 507,1 млрд грн.