Новини Maanimo

У НКЦПФР вигадали, як регулювати криптовалютні операції: що думають експерти

Hand using tablet with cryptocurrency bitcoin link network and online concept

Згідно з запропонованими Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку поправками, платники податків самостійно визначають загальний фінансовий результат (прибуток або збиток) від операцій з такими активами.

Якщо в результаті обміну платник податків отримав не лише віртуальні активи, а й кошти або товари та послуги, то первісною вартістю ВА є їхня договірна вартість на момент такого обміну. Якщо у платника податків кілька ВА з різною первісною вартістю, їх продаж здійснюється в порядку, в якому вони були придбані.

Позитивне значення загального фінансового результату операцій з інвестиційними активами, які перебували у власності платника податків 365 і менше днів, включається до складу загального річного доходу оподатковуваного платника податків і підлягає оподаткуванню за ставкою 18%.

Якщо загальний фінансовий результат операцій з продажу ВА має негативне значення, його сума переноситься у зменшення загального фінансового результату наступні роки до повного погашення.

Згідно із законопроектом, постачальники пов’язаних з обігом віртуальних активів послуг повинні зберігати та надавати до податкової служби інформацію про операції громадян з віртуальними активами, розмір доходів та витрат за такими операціями.

“У разі України я не бачу сенсу обговорювати навіть гіпотетично ставку податку більше ніж 5%. У світі є багато приємних, безпечних, інклюзивних місць, де можна платити ті ж 10%. В умовах після війни, корупція, бідне населення та 19,5% . Не бачу на даний момент економічного сенсу”, – вважає засновник біржі Kuna Михайло Чобанян.

Варто зазначити, що 14 червня ці нормативні акти планується обговорити на засіданні консультаційної ради з питань регулювання віртуальних активів, після чого їх буде доповнено з урахуванням зауважень та коментарів.