«Зараз ми створюємо українську фінансово-житлову компанію при Міністерстві фінансів, діяльність якої буде спрямована саме на компенсацію відсоткових ставок. Окремо на програму рефінансового лізингу, окремо на програму іпотечного кредитування. Наша ціль, яку перед нами поставив президент, – до кінця цього року вийти на 3-5 тисяч іпотечних кредитів, на наступний рік – в середньому цю цифру також підтримувати», — пояснив очільник Мінфіну.
За словами міністра, на створення такої компанії в бюджеті передбачено 20 млрд гривень. Також він нагадав, для кого передбачені державні програми лізингу та іпотеки.
«Фінансовий лізинг 5%, іпотека – 7%. Фінансовий лізинг – фокус буде на такі незахищені категорії: внутрішньо переміщені особи, ветерани АТО, бюджетна сфера, освітяни, медики. Тобто це буде дуже широка фокусна програма. А іпотека буде доступною для всіх», — пояснив Марченко.
При цьому він підкреслив, що кредитами можуть скористатися ті, хто буде спроможний його обслуговувати.
Нагадаємо, що купівельна спроможність в Україні за 30 років незалежності скоротилася на 30%, незважаючи на зростання середньої зарплати, і залишається невисокою порівняно з іншими пострадянськими країнами. Про це повідомив директор економічних програм Українського інституту майбутнього Анатолій Амелін в ході презентації дослідження «30 років незалежності України: економічні підсумки».