У дослідженні говориться, що поліпшення споживчих настроїв відповідає поліпшенню індексу ділових очікувань бізнесу. Частково позитивна динаміка може бути пов’язана зі зміною методу опитування: в квітні через карантин він проводився методом телефонного інтерв’ю, а в березні – особистого інтерв’ю. Як правило, при телефонному інтерв’ю в вибірку потрапляє більше заможних людей.
У квітні виросли практично всі показники. Наприклад, індекс економічних очікувань (ІЕО) піднявся на 14,9 п. – до 88,6 п., індекс очікуваних змін особистого матеріального становища виріс на 13 п. (До 92,2 п.), індекс очікуваного розвитку економіки країни впродовж найближчого року – на 10,5 п. (до 71 п.), індекс очікуваного розвитку економіки країни на найближчі п’ять років – на 21 п. (102,5 п.).
Індекс очікуваної динаміки безробіття зріс на 0,5 п. – до 148,6 п., а індекс інфляційних очікувань зменшився на 2,7 п. – до 185,1 п.
Нагадаємо, що з усіх українських ресторанів, що закрилися на час весняного карантину, 14% сьогодні так і не відновили свою роботу. Обіги закладів харчування, які повернулися до діяльності після скасування локдауну, скоротилися в середньому на 12%.