У Commerzbank зазначають, що Фонд відновлення ЄС здатний підтримати економіки лише в певний період карантину, дозволяючи уникнути непрямих ефектів від падіння доходів. Проте, зауважують аналітики, доходи генеруються не в Міністерстві фінансів, а в економіці, а повернення на докризовий рівень, на яке так сподівалися, поки що не очікується.
Варто зазначити, що увага експертів та інвесторів зосереджена на завтрашньому засіданні ЄЦБ, оскільки, на думку багатьох з них, на тлі жорсткості карантинних заходів, зміцнення європейської валюти та млявого економічного підйому грошово-кредитне стимулювання може бути посилено.
Стратеги BNP Paribas, в свою чергу, впевнені, що Європейський Центробанк навряд чи змінить свою грошово-кредитну політику найближчим часом. На їхню думку, у ЄЦБ сьогодні немає ефективних варіантів реагування на недавнє подорожчання євро.
До того ж, цього тижня в парі євро – долар активність проявляє американська валюта.
Згідно з даними торгів, 9 вересня курс європейської валюти до долара впав до позначки 1,1768: попередній рівень закриття становив 1,1779 долара.
При цьому курс долара до японської валюти в середу знизився до позначки 106 з рівня попереднього закриття в 106,01.
Індекс долара сьогодні підскочив ще на 0,15%, досягнувши 93,58 пункту.
Раніше стало відомо про те, що експерти не виключають подальшого подорожчання долара на тлі перспектив пом’якшення політики європейського регулятора.