НБУ оцінює стійкість банків, починаючи з 2018 року.
За підсумками оцінки буде визначено необхідний рівень нормативу достатності регулятивного капіталу (Н2) і нормативу достатності основного капіталу (Н3).
Регулятор оцінить якість активів всіх 74 установ, що мають банківські ліцензії.
При оцінці будуть використовуватися дані про стан банків на 1 січня 2020 року.
Відзначимо, що «Розрахунковий центр», 75-й український ліцензований банк, не повинен проходити оцінку стійкості, так як здійснює тільки розрахункові операції.
Додаткове стрес-тестування необхідно для окремого списку найбільших установ, на які припадає 44% активів всієї системи.
В процесі стрес-тестування визначаються оціночні показники фінзвітності банку (балансу і звіту про прибутки і збитки) і необхідний рівень капіталу на три роки після звітної дати за базовим і несприятливим макроекономічними сценаріями.
Спочатку НБУ включив до списку 25 банків, вибираючи їх відповідно до тих же критеріїв, що і в минулому році. Потім регулятор вирішив виключити ті банки, які в 2018-2019 рр. не потребували докапіталізації.
Таким чином, в 2020 році стрес-тестування повинні будуть пройти 16 банків: Ощадбанк, Альфа-банк, Укрексімбанк, ПУМБ, Універсал Банк, банк Південний, ТАСкомбанк, Мегабанк, А-Банк, Сбербанк, Банк Кредит Дніпро, банк Восток, МТБ Банк , банк Інвестицій і заощаджень, Правекс банк і банк Форвард.
У 2019 стрес-тестуванню підлягали 29 банків.