За даними регулятора, минулого місяця споживча інфляція в Україні сповільнилася з березневих 8,5% до 8,4% (у місячному вимірі ціни підскочили на 0,7%).
При цьому базова інфляція в квітні прискорилася з 5,9% р/р у березні до 6,3% р/р. Так, на тлі зростання цін на продовольство в усьому світі підвищення вартості оброблених продуктів прискорилося до 10,0% р/р. Через зростання цін на сировину й енергію подорожчали борошняні та кондитерські вироби, маргарин, майонез, вершкове масло, спред і безалкогольні напої.
У той же час, темпи зростання вартості послуг зросли до 7,8% р/р: подорожчали послуги медиків і громадського харчування; підняли цінники ремонтники, таксисти, власники салонів краси і житла, що здається в оренду.
При цьому темпи зростання цін на непродовольчі товари (фармацевтична продукція, автомобілі та побутова техніка) знизилися до 1,0% р/р, а зростання цін на сирі продукти (овочі, молоко, яйця, гречка) сповільнилося до 7,6% р/р.
Зростання адміністративно регульованих цін прискорилося до 14.4% р/р, тоді як підвищення цін на паливо продовжилося за рахунок попиту в межах країни і високих цін на нафту в світі (до 24.3% р/р).
Варто також зазначити, що в НБУ прогнозують уповільнення інфляції восени 2021 року і повернення показника в цільовий діапазон 5% в першому півріччі 2022-го.
Нагадаємо, раніше повідомлялося про те, що, згідно з прогнозом МВФ, споживча інфляція в Україні в 2021 році складе 7,9%, а в 2022 році – 6,8%.