Ще до пандемії COVID-19 багато хто з економістів був стурбований нестабільною ситуацією навколо глобального боргу. На сьогоднішній день, за словами експертів, співвідношення загального світового боргу до ВВП становить понад 320%, що є неприйнятним. Але не тільки це турбує фахівців і весь західний світ.
Зростання глобального боргу, від якого страждають як США з Британією, так і вся світова економіка в цілому, на думку аналітиків, пов’язане з тим, що КНР стає головним кредитором як розвинених країн, так і економік ЕМ. А отримання Пекіном цього статусу означає, що боргові проблеми носять, в тому числі, й геополітичний характер. Адже Китай як кредитор отримує колосальні важелі впливу на країни, які співпрацюють з ним.
Крім того, додають в FT, протистояння Вашингтона та Пекіна плюс статус Китаю як найбільшого торгового партнера та інвестора для багатьох країн – як розвинених, так і тих, що розвиваються, – серйозно обмежує можливості для переговорів щодо реструктуризації боргу. Що, в свою чергу, зміцнює позиції КНР і дозволяє країні диктувати свої «торгівельні умови».
Таким чином, констатують в Financial Times, боргове протистояння між Китаєм і США ще серйозно вплине на економіки багатьох країн світу.
Нагадаємо, раніше повідомлялося про те, що з липня по вересень ВВП США виріс на рекордні 33,1% в річному вимірі, що стало сюрпризом навіть для провідних аналітиків.