Він відзначив позитивну динаміку з приводу цукру та соняшникової олії.
«Порівняно з попереднім роком навіть зниження. Також бачимо, що стабільна ситуація, порівняно з минулим роком, — буквально 5% коливання — м’яса та молочної продукції саме вітчизняного виробництва. Треба розділяти, бо імпорт зараз подорожчав через логістику. А оскільки у нас із виробництвом кормів також не передбачається проблематики, тому, в принципі, щодо основних блоків вітчизняної продукції має бути стабільна ситуація наступного року. Можливі традиційні незначні сезонні коливання. Але не більше того», — сказав Висоцький.
Він додав, що якщо розглядати ситуацію з цінами на вітчизняну продукцію, то є кілька тенденцій. Перша — позитивна (тенденція) щодо овочів борщового набору (цибуля, морква, картопля, буряк, капуста). Так, порівняно з 2022 роком, особливо цибуля та морква, суттєво подешевшали.
Причина в тому, що українські фермери почали вирощувати цю продукцію у центральних та західних областях країни. Ця тенденція продовжиться, і якогось критичного зростання ціни в цьому напрямі не передбачається і наступного року, наголосив Висоцький.
При цьому аналогічна ситуація спостерігається з усіх видів зернових круп. «Та ж гречка — ціни в 2-3 рази менші за рекордні. Тут також урожай достатній і не передбачається зростання»,— підсумував перший заступник голови Мінагрополітики.