Споживачам у всьому світі слід готуватися до подальшого зростання цін на повсякденні товари, включаючи продукти харчування, пише LIGA.Бізнес з посиланням на публікацію Bloomberg.
За словами експертів, у всьому світі компанії стикаються з проблемами, пов’язаними з поставками. Плюс значно зросли витрати на сировину, енергію, упаковку та доставку товарів.
Так, протягом III кварталу Unilever – один з лідерів на ринку харчових продуктів і відомий виробник побутової хімії – підняв ціни на свою продукцію в середньому на 4%, що стало найзначнішим подорожчанням товарів фірми з 2012 року.
У компанії зауважують, що інфляційна ситуація, схожа на нинішню, складається 1 раз на 20 років, і світові варто готуватися до ще як мінімум 12 місяців інфляційного тиску.
Варто зазначити, що країни з розвиненою економікою, включно зі Сполученими Штатами, зіткнулися зі стрімким злетом інфляції, подібного якому не спостерігалося з часів фінансової кризи 2008 року. Це, за словами експертів, створює нові виклики для центробанків і свідчить про серйозну зміну в глобальній економіці.
Нагадаємо, раніше повідомлялося про те, що Нацбанк погіршив прогноз зростання ВВП України в 2021 році з 3,8% до 3,1%, з огляду на негативний вплив пандемії і наслідки різкого підвищення цін на газ.