Якби не Альянс найбільших експортерів нафти, який обережно знімає обмеження на видобуток, збільшуючи його на 400 000 б/д щомісяця, ціни на сировину злетіли б у 2-3 рази, зазначив під час Africa Oil Week міністр енергетики ОАЕ Сухейль аль-Мазруі, передає ProFinance.
За словами міністра енергетики ОАЕ, ОПЕК+ має зберігати обережність, оскільки у І кварталі 2022-го на ринку нафти очікується профіцит на тлі скорочення попиту.
«Ми повинні збалансувати ринок і переконатися, що поставляємо необхідні обсяги», – зазначив у коментарі Мазруї.
У DNB Markets, у свою чергу, прогнозують, що дефіцит пропозиції на ринку збережеться до кінця поточного року, оскільки ОПЕК+ продовжує дотримуватися своєї стратегії щодо видобутку нафти.
Варто зазначити, що у 2021 році вартість нафти марки Brent зросла до $84 за барель (+62%) на тлі відновлення світової економіки та скорочення постачання ОПЕК+.
У понеділок вдень за барель північноморської нафтової суміші дають $83,12: з початку сесії Brent подорожчала на 0,46%. У той же час, вартість техаської WTI 8 листопада зросла на 0,49% – до $81,67.
Нагадаємо, раніше повідомлялося про те, що днями група ОПЕК+ проігнорувала заклики президента США Джо Байдена щодо додаткового видобутку для охолодження цін, що зростають.