На основі кодексу згодом можна буде створити більш спеціалізовані правила для окремих сфер діяльності.
Наприклад, можна буде визначити порядок корпоративного управління в нелістингових компаніях і функціонування аудиторського комітету наглядової ради, а також визначити роль акціонерів в управлінні.
«Ми підготуємо комплексний двомовний документ, який пояснить принципи корпоративного управління всім українським підприємствам. Кодекс буде повністю узгоджуватися з міжнародними принципами корпоративного управління, а також буде враховувати реалії українського законодавства », – заявив виконавчий директор UCGA Тарас Іванишин.
У повідомленні уточнюється, що НКЦПФР буде стежити за ефективністю впровадження кодексу, а UCGA займеться його популяризацією в українському бізнес-середовищі. IFC, в свою чергу, допоможе з розробкою рекомендацій для компаній, акції яких вільно торгуються на біржах.
«У середньостроковій перспективі завдяки цим зусиллям інвестори і банки будуть приділяти більше уваги ключовим принципам Кодексу корпоративного управління при прийнятті фінансових рішень. Ми допомагаємо створити нормативно-правову базу для включення екологічних і соціальних стандартів в процес управління компанією, яка підвищить ефективність її діяльності», – сказав керівник регіонального офісу IFC в Україні, Білорусі та Молдові Джейсон Пелмар.
За словами Пелмара, компаніям з високим рівнем корпоративного управління простіше залучити інвестиції.
Нагадаємо, що Євросоюз і Європейський банк реконструкції та розвитку затвердили нову програму фінансових гарантій на 50 млн євро. Програма спрямована на збільшення обсягу інвестицій в проекти відновлюваної енергетики в Україні, а також в таких південних країнах, як Йорданія, Ліван і Туніс.