Цифра дня: $1,16 млрд
Допоміг перевести в Україну ПриватБанк
Прорив дня: Соціальне житло стане доступнішим для українців
Кабінет міністрів підтримав ініціативу Міністерства соціальної політики і 19 лютого прийняв постанову, яка спрощує порядок отримання соціального житла. Внесено зміни в порядок визначення величини опосередкованої вартості найму (оренди) житла в населеному пункті.
За словами міністра соціальної політики Юлії Соколовської, тепер особи, які потребують соціального захисту і мають недостатній для покупки \ оренди житла дохід, зможуть потрапити на соціальний квартирний облік та в подальшому отримати соціальне житло.
До прийняття відповідних змін соціальне житло залишалося недоступним через невідповідність норм чинного законодавства вимогам ринку, зазначила Соколовська.
Зокрема, проблема була в тому, що середньомісячний сукупний дохід громадян має бути менше величини опосередкованої вартості найму житла в гуртожитку і прожиткового мінімуму, тому громадяни при наявності доходу в розмірі мінімальної заробітної плати або мінімального розміру пенсії не могли потрапити на соціальний квартирний облік.
Крім того, дохід громадян був недостатнім для найму (оренди) квартири або житлового будинку через значне розходження у вартості проживання в гуртожитку і в квартирі.
Перш за все в новій постанові враховані потреби громадян, для яких соціальне житло є єдиним місцем проживання.
Серед таких українців високий відсоток дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з інвалідністю, реабілітованих осіб, громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, громадян, житло яких визнано непридатним для проживання, багатодітних і молодих сімей, учасників бойових дій, громадян, які хворіють на важкими формами деяких хронічних захворювань, пенсіонерів, осіб, які втратили працездатність та інших представників вразливих верств суспільства.
Соціальне житло передбачено, в тому числі, для внутрішньо переселених осіб, у яких немає житла, або їх житло було зруйновано в результаті збройної агресії Російської Федерації.
Нагадаємо, що в четвертому кварталі 2019 року ціни на квартири в Україні зросли в середньому на 8,6%, якщо порівнювати з результатами жовтня-грудня 2018 року.
Провал дня: Нафтогаз може відключити 52 ТКЕ-боржників
НАК «Нафтогаз України» повідомляє, що 52 підприємства теплокомуненерго можуть залишитися без газопостачання з 1 березня, так як до 19 лютого не виконали жодної з тих умов за розрахунками, які передбачені положенням про ПСО. Це означає, що ТКЕ не виплатили борги.
Підприємства зобов’язані до 25 лютого включно виплатити на користь Нафтогазу більш 392,8 млн грн.
Тепловиробникам слід сплатити хоча б мінімальний платіж до цієї дати.
Якщо вони не встигнуть внести оплату, то, щоб продовжувати отримувати газ в березні, вони повинні будуть додатково оплатити вартість газу, спожитого в січні 2020 року.
Підприємства-боржники розташовані в Києві, Житомирі, Миколаєві, Полтаві, Київській області (Біла Церква, Бородянка, Буча, Мала Вільшанка, Ірпінь, Обухів, Бурти, Чубинське), в Дніпропетровській (Дніпро, Павлоград, Софіївка), Харківській (Харків, Чугуїв , Рогань), Одеській (Одеса, Біляївка, Овідіопольський, Подільск, Таїрове), Сумській (Охтирка, Шостка), Херсонській (Херсон, Олешки), Хмельницькій (Хмельницький, Дунаївці), Донецькій (Маріуполь), Запорізькій (Токмак), Луганській (Щастя) і Рівненської (Острог) областях.
Найбільша сума боргу у ТКЕ в Павлограді і в Щасті.
Цитата дня:
«Моя зарплата прив’язана до зарплати листоноші, тому це 200 разів мінімальна зарплата. 836 тисяч гривень на місяць. Якщо ви керівник державного підприємства, то всього один випадок з фінмоніторингу може коштувати 204 тисячі штрафу особисто для генерального директора. Я за те, щоб в країні все було чесно і мені дивно, що за 25 років, жоден держслужбовець не скаржився на зарплату», – голова «Укрпошти» Ігор Смілянський про свою зарплатню.