Новини Maanimo

Підсумки дня на Maanimo: гроші за ретвіт, зростання золотовалютних резервів, виплата боргу для МВФ

Цифра дня: 9 тис. дол.

таку сумму роздає мільярдер за ретвіт.

Прорив дня: Золотовалютні резерви зросли до 25,3 млрд доларів

Прес-служба НБУ повідомляє, що міжнародні резерви України за підсумками 2019 року 1 січня склали близько 25,3 млрд доларів, тобто на 4,5 млрд доларів більше, ніж було на початку року, і на 3,37 млрд доларів більше, ніж 1 грудня. Запасів вистачить на 3,9 місяців імпорту.

Це максимальний обсяг резервів за 7 років, так як більший обсяг був зафіксований в грудні 2012 року. Раніше в жовтневому інфляційних звіті НБУ прогнозував, що резерви до кінця року досягнуть тільки 23 млрд доларів.

У грудні уряд виплатив 220,3 млн доларів, щоб погасити частину держборгу. На обслуговування і погашення заборгованості по облігаціях внутрішньої державної позики було витрачено 181,3 млн доларів.

Витрати вдалося частково компенсувати надходженнями від розміщення ОВДП. Обсяг надходжень склав 259,0 млн доларів і 198 млн євро.

Сприятлива ситуація на міжбанку призвела до того, що НБУ зміг поповнити резерви на 2,93 млрд доларів за рахунок купівлі валюти. Для згладжування валютних коливань НБУ продав 50 млн доларів.

Додамо, що фінансові інструменти подорожчали протягом грудня на 143,6 млн доларів.

Нагадаємо, що на початку листопада обсяг ЗВР становив 21,403 млрд доларів, а на початку грудня – 21,9 млрд доларів.

Провал дня: Україна повинна заплатити МВФ в 2020 році 1,4 млрд доларів

В агентстві Bloomberg відзначили, що на тлі загострення напруженості на Близькому Сході після вбивства іранського генерала Касема Сулеймані ціна золота виросла до 1588,13 долара за унцію. Це максимальний показник з квітня 2013 року.

Одночасно подорожчали і акції золотодобувних компаній. Крім того, вартість паладію досягла вже 2 073,9 доларів за унцію, що також є рекордно високим показником.

Срібло і платина теж виросли в ціні.

Зростання цін на захисні активи обумовлений ослабленням долара, низькими ставками центробанків геополітичними конфліктами і торговими війнами, вважають аналітики Bloomberg.

Нагадаємо, що в серпні вартість однієї унції (28,35 г) золота перевищила 1,5 тисячі доларів, чого також не спостерігалося з 2013 року. Тоді це сталося на тлі ескалації торгового конфлікту США і КНР.

Цитата дня:

«Сьогодні валютний курс визначається співвідношенням попиту і пропозиції. Зате Нацбанк фокусується на інфляції і дозволяє валютному курсу рухатися відповідно до попиту і пропозиції », – представник МВФ в Україні Люнгман Йоста, про подорожчання гривні.