Заради цього регулятор розширив спектр завдань, що містяться в Положенні про основи процентної політики.
В процентну політику НБУ тепер буде входити не тільки обов’язок утримувати короткострокові ставки міжбанківського ринку на певному рівні, забезпечуючи функціонування першої ланки процентного каналу монетарного трансмісійного механізму, а й посилювати ефективність тих ланок цього механізму, які дозволяють короткостроковим ставками впливати на вартість довгострокових фінансових інструментів.
Зокрема, НБУ реалізує це, почавши проводити операції з процентними свопами і встановлювати по ним ставки. Короткострокові ставки на міжбанку впливають на ціноутворення в рамках такого свопу, корелюючи при цьому з обліковою ставкою НБУ. Тому банки, що укладають своп, отримають додатковий стимул для корекції власної процентної політики відповідно до динаміки облікової ставки.
Роботу по формуванню порядку встановлення процентних ставок для нового інструменту регулятор завершить через кілька місяців, але зміни в правилах процентної політики НБУ дійсні вже з 21 лютого.
Нагадаємо, що раніше НБУ пропонував бізнесу укладати валютні форварди, щоб здійснювати експортно-імпортні операції або залучати іноземні кредити.