«Головний фокус розмови був сконцентрований на інфляції. Вона на початку року прогнозовано прискорилася, перетинаючи верхню межу цільового діапазону 5% ± 1 п. П., і продовжила рости в лютому», – йдеться в повідомленні.
Також за повідомленням Нацбанку, українська і світова економіки активно відновлюються після коронакризи. Позитивні очікування має і бізнес: вперше після завершення січневого локдауна ділові настрої українських підприємств помітно покращилися. Зростання цін на світових товарних ринках, зокрема, на енергоносії і продовольчі товари, відбувається стрімкіше, ніж очікувалося. А роздрібний товарообіг зростає навіть за умови карантину. Це все гарні новини, але і це ж сприяє прискоренню інфляції.
За прогнозами центробанку, інфляція буде рости до середини поточного року, а потім почне падати і складе 7% за підсумками року. У 2022 році вона повернеться в цільовий діапазон НБУ 5 ± 1 п. п.
На думку більшості учасників дискусії, на сьогодні відсутні причини для стрімкого підвищення облікової ставки. Зокрема, базова інфляція, на яку може впливати Національний банк, розвивається згідно з прогнозами регулятора.
При цьому члени КМП погодилися, що для ослаблення інфляційного тиску і збалансування очікувань Національному банку доведеться і далі підвищувати облікову ставку. Її черговий перегляд відбудеться в квітні.
Нагадаємо, що правління Нацбанку прийняло рішення підвищити облікову ставку до 6,5% річних з метою поступового повернення інфляції до цілі в умовах відновлення як світової, так і української економіки.