У законопроекті визначається правовий статус віртуальних активів, коло учасників ринку, правила емісії, обсяг повноважень регулятора і відповідальність за порушення правил.
Окремо в законопроекті вказується таке поняття, як фінансово забезпечений стейблкоін. Його забезпеченням можуть виступати гроші та/або фінансові інструменти.
Право власності на віртуальний актив передбачає наявність приватного ключа.
Постачальники послуг повинні пройти реєстрацію в Мінцифрі, оскільки міністерство буде регулятором обігу віртуальних активів. До цієї категорії відносяться компанії, що надають кастодіальні і пов’язані з обміном віртуальних активів послуги, а також біржі.
Раніше поняття постачальників послуг, пов’язаних з переказами, обміном і зберіганням віртуальних активів, ввели в рамках законопроекту про впровадження норм FATF.
Обговорення проекту триватиме до 5 червня, проте в коментарях під постом замміністра Мінцифри Олександра Борнякова у користувачів Facebook вже виникла низка питань до документу.
Нагадаємо, інвестори проявляють підвищений інтерес до рішень постачальників послуг із зберігання криптовалют. Наприклад, стартап Unchained Capital заявив, що обсяг криптовалюти, яка в січні-березні надійшла в сховища компанії, в 2,4 рази перевищує результати жовтня-грудня.