Банкам доведеться заплатити ще одноразову комісію у розмірі 0,5% від суми кредиту і збір до Пенсійного фонду – 1% від вартості житла.
Також стандартно українцям слід оплатити послуги оцінювача (від 1000 до 2000 грн), щорічне страхування придбаного житла (0,26% – 1,3% від її вартості) і життя позичальника (1,3% від залишку кредиту), послуги нотаріуса (від 5000 до 10 000 грн), адміністративний збір (227 грн).
Поки в держпрограмі «Доступна іпотека 7%» беруть участь 7 банків, згодом їх число зросте до 19. Перші три кредиту встигли видати Укргазбанк, ОТП Банк і банк «Глобус». За словами міністра фінансів Сергія Марченка, портфель іпотечних кредитів в цьому році складе 5 млрд гривень.
Українці зможуть залучати кредити для купівлі житла як на первинному ринку, так і на вторинному. Але існує обов’язкова умова – нерухомість має бути не старшою 2018 року.
Згідно з умовами, кредит можна буде отримати строком до 20 років, з мінімальним першим внеском 15% вартості предмета іпотеки. Максимальний розмір комісії за надання та обслуговування кредиту становить 0,5% від суми кредиту і додатково 0,5% річних гарантії Фонду в разі використання.
Нагадаємо, що майже 2 тисячі українців уклали договори іпотечного кредитування за ставкою до 10%. Про це повідомила виконавчий директор НАБУ Олена Коробкова в ході круглого столу «Фінансового клубу».