Зокрема, в Україні в даний час 20,01 млн жінок і 17,28 млн чоловіків, тобто жінок виявилося більше майже на 3 млн.
Як повідомляє «Українська правда», в дослідженні не враховувалося населення тимчасово непідконтрольних територій.
Також Дубілет підкреслив, що перепис населення забезпечив дані тільки про тих людей, які фізично знаходяться на території України, тобто не враховані українці, які проживають в даний момент за кордоном.
Дубілет сподівається, що протягом одного-двох років вийде запустити Єдиний реєстр українців.
Зараз кожен реєстр функціонує окремо, і між ними не налагоджено зв’язок. Об’єднана база даних буде наповнюватися одночасно з усіх існуючих інформаційних баз.
«Сподіваюся, що вже в наступному році ми зможемо щодня відповідати на питання, скільки ж людей в Україні», – додав Дубілет.
В даний час уряд отримав інформацію про чисельність, стать і вік населення, про розподіл по регіонах. Для отримання даних використовували три методи, при цьому розбіжність результатів не була значною.
Перший метод засновується на зборі даних з баз мобільних операторів одночасно з проведенням соцопитувань і переглядом реєстрів. Мобільні оператори надали анонімну інформацію про загальну кількість людей на території, які за останні два місяці були на зв’язку в цілому як мінімум 30 днів.
При реалізації другого методу використовувалися дані Пенсійного фонду та Державної служби статистики.
Третій метод передбачає збір знеособлених даних з державного реєстру фізосіб, причому враховуються і ті громадяни, які відмовилися від ІПН. Також в рамках цього методу провели збір даних про народжуваність \ смертності, еміграцію \ імміграцію.
Нагадаємо, Дубілет раніше з’ясував, що з 2010 року за кордон виїхало майже 4 млн українців.