Як і очікувалося, ЄЦБ в четвер зберіг базову процентну ставку на нульовому рівні: показник зафіксовано на даній позначці з березня 2016 року. При цьому ставка за депозитами залишилася на рівні мінус 0,5%, а маржинальна ставка – на позначці 0,25%.
Що ж стосується спеціальної програми з купівлі активів PEPP, то ЄЦБ збільшив її термін на 9 місяців, продовживши Pandemic emergency purchase programme як мінімум до кінця березня 2022 року. Обсяг програми зріс на €500 млрд – до €1,85 трлн.
Всі ставки, за даними європейського регулятора, залишатимуться на поточному або більш низькому рівні доти, доки інфляція не наблизиться до позначки 2%.
Згідно з даними торгів, курс європейської валюти до долара 10 грудня піднявся з 1,2081 до 1,2104 EUR/USD.
Американська валюта до ієни сьогодні зросла з 104,21 до 104,45 USD/JPY, а австралійський долар під час торгів злетів до 75,04 центи США (+0,8%) і досяг максимуму 2018 року.
А ось пара GBP/USD впала до позначки 1,3322 (-0,6%) на тлі відсутності угоди між прем’єр-міністром Британії та головою Європейської комісії щодо торговельної угоди про Brexit.
Курс USD/CNY сьогодні вдень досяг позначки 6,5417. За словами глави Gavekal Луї-Вінсента Гейвен, на відміну від США і ЄС, які «друкують гроші», азійські країни підтримують реальні процентні ставки, успішно контролюючи баланси своїх центробанків і державні витрати. В умовах пандемії COVID-19 такі держави, як Китай, зможуть вивести свою нацвалюту на новий рівень, вважає експерт.
Гейвен називає американську валюту «морально застарілою», порівнюючи долар з ОС від Microsoft, а юань з операційною системою від Apple.
Індекс долара в четвер знизився на 0,1% – до 91 пункту.
Нагадаємо, раніше повідомлялося про те, що днем раніше, в середу, курс долара знизився на тлі підтвердження ефективності препаратів від Pfizer і BioNTech, масової вакцинації в Британії та позитивної статистики з КНР.