Низка європейських країн, включаючи Німеччину, відмовилася підтримати реформу енергоринку перед сьогоднішньою екстреною нарадою міністрів енергетики в Люксембурзі, пише Європейська правда з посиланням на матеріали AP.
Створити спільну відповідь для подолання енергетичної кризи у 27 країнах Євросоюзу виявилося проблемою.
З одного боку, країни-члени ЄС визнали кризу, на тлі якої подорожчання енергоносіїв затягнеться аж до весни наступного року, та заявили про необхідність впровадження низки заходів для подолання короткострокових наслідків поточної ситуації, включаючи скорочення податків та відстрочення платежів за рахунки.
З іншого боку, між країнами, які закликають до ґрунтовної реформи енергоринку (включаючи Францію та Іспанію), та прихильниками ідеї про те, що криза є лише тимчасовою, виникли розбіжності.
Так, Німеччина, Фінляндія, Нідерланди, Австрія, Люксембург, Ірландія, Данія, Естонія та Латвія заявили про те, що «прозорі та конкурентні ринки – гарантія конкурентоспроможних цін для кінцевих споживачів».
Згідно з їхньою заявою, через те, що стрибки цін викликають глобальні двигуни, потрібно бути обережними, перш ніж втручатися в дизайн внутрішніх енергоринків.
Нагадаємо, раніше повідомлялося про те, що, за словами першого віце-прем’єр-міністра економіки Олексія Любченка, якщо середньорічна ціна імпортного газу становитиме $900, Україна почне втрачати ВВП.