Як повідомляють в Держстаті, серпневі ціни в межах країни, в порівнянні з липневими, підскочили на 2%. Що ж стосується експортних поставок, то тут зростання склало 3,5%.
Дана динаміка, зазначають у Службі, обумовлена як підвищенням цін на видобуток вуглеводнів в Україні на 28,9%, так і зміною вартості продукції, виробленої металургами: всередині країни вона подорожчала на 3,1%, в той час як за межами зростання вартості склало 7,2%.
Серпневі ціни в промисловості в річному вимірі просіли на 4,7%. При цьому за підсумками липня падіння до аналогічного місяця минулого року склало 7,5%, червневі показники знизилися на 4,6%, а травневі – на 5,1%. Тут, роз’яснюють в Держстаті, не останню роль зіграло зниження «внутрішніх» промцін на 6,6% (протягом року) і зростання експортних на 2%.
У той же час, за 8 місяців 2020 року зростання цін виробників промпродукції України сягнуло 4,6%. Усередині країни показник зафіксовано на позначці +16,6%.
Серпневі ціни в добувній промисловості і розробці кар’єрів, в порівнянні з липневими, виросли на 10,1%: в нафто- і газовидобутку збільшення зафіксовано на 28,9%, а у видобутку металевих руд – на 2,2%. У видобутку кам’яного вугілля ціни, навпаки, впали – на 0,3%.
Також, згідно з даними Держстату за серпень, в переробній промисловості ціни піднялися на 1,9%, в металургії зростання склало 5,1%, у виробництві енергії зростання зафіксовано на рівні 2,6%, а в деревообробній галузі – на 1,7%. Ціни у виробників електроустаткування підскочили на 1%, у фармвиробників – на 0,9%, в машинобудуванні зростання показника досягло 0,6%, в хімвиробництві – 0,3%, а в текстильному виробництві – 0,2%.
У поставках газу, електроенергії та кондиціонованого повітря зафіксовано зниження цін на 0,4%, у виробництві коксу і продуктів нафтопереробки падіння склало 1,6%, а у виробництві ПК, електроніки та оптики – 0,3%.
Нагадаємо, за даними Держстату, падіння обсягів промислового виробництва в липні 2020 року порівняно з показниками, зафіксованими в липні 2019 року, сповільнилося до 4,2%.