Минулого тижня компанія Apple приголомшила банківську індустрію США новиною про запуск нового фінансового продукту — депозитного рахунку.
У той час, коли ставки за депозитами середньостатистичного банку становлять менше ніж піввідсотка, Apple оголосила, що пропонуватиме своїм вкладникам 4,15% річних без лімітів на зняття коштів і з гарантуванням вкладів Федеральною корпорацією зі страхування депозитів (FDIC).
Apple виступає «вітриною» для Goldman Sachs Bank USA, що має ліцензію та страхування вкладів від FDIC. На мові фінтех-світу Apple це необанк на кшталт Chime, Revolut і Monzo.
Новий продукт доступний лише клієнтам із кредитною карткою Apple Card. Щоб відкрити обліковий запис у необанку, потрібно кілька хвилин, а відсотки за витрати, які називаються щоденними коштами, автоматично перераховуються на рахунок. Стан рахунку доступний на панелі управління цифрового гаманця Apple. Тепер у власників iPhone є ще одна перевага.
«Створити таку екосистему — геніальна ідея», — заявив Девід Донован, виконавчий віце-президент з фінансових послуг у консалтинговій фірмі Publicis Sapient.
Варто зазначити, що новий депозитний рахунок — не перша фінтехнологічна послуга, яку пропонує гігант із Купертіно.
Поява депозитних рахунків на гаманцях Apple, ймовірно, пов’язана не стільки з бажанням збільшити доходи, скільки з прагненням долучити ще більше власників IPhone до фінансових послуг Apple і Goldman. У двох мільярдів людей по всьому світу є IPhone, але менше 10% з них використовують Apple Card.
Крім того, Управління контролю грошового обігу США уважно приглядається до співпраці між банками та технологічними компаніями, а Бюро фінансового захисту споживачів уже проводить розслідування щодо видачі кредитних карт Goldman Sachs.
Варто додати, що на новому ощадному рахунку Apple не може бути більше $250000, тобто більше максимальної суми страхування FDIC.